wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak skutecznie prowadzić marketing dla firm?

Promocje

Ramka OWZ A1 plakatowa zatrzaskowa aluminiowa czarna

Ramka OWZ A1 plakatowa zatrzaskowa aluminiowa czarna68,00 zł63,00 zł brutto51,22 zł netto

Stojak na wizytówki plexi odlewany VCR92

Stojak na wizytówki plexi odlewany VCR924,30 zł3,00 zł brutto2,44 zł netto

Przyłbica, ochronna osłona na twarz PET-G

Przyłbica, ochronna osłona na twarz PET-G24,00 zł2,00 zł brutto1,63 zł netto

10 x Przyłbica, ochronna osłona na twarz PET-G

10 x Przyłbica, ochronna osłona na twarz PET-G209,00 zł19,00 zł brutto15,45 zł netto

Dozownik łokciowy płynów dezynfekcyjnych MED500AT 500 ml

Dozownik łokciowy płynów dezynfekcyjnych MED500AT 500 ml289,00 zł125,00 zł brutto101,63 zł netto

Rama zatrzaskowa owz B1 dwustronna

Rama zatrzaskowa owz B1 dwustronna219,00 zł199,00 zł brutto161,79 zł netto

Stojak na wizytówki czarny plexi odlewany BCHB

Stojak na wizytówki czarny plexi odlewany BCHB5,00 zł3,50 zł brutto2,85 zł netto

Systemy płatności

 • PayU
 • Przelewy24

Jak skutecznie prowadzić marketing dla firm?

Data dodania: 27-07-2021

Marketing dla firm to obszerne zagadnienie, któremu warto przyjrzeć się bliżej: obejmuje zarówno sposób myślenia o biznesie i potencjalnym kliencie, jak również identyfikację marki, opracowanie planu procesu sprzedaży, stworzenie oferty w oparciu o potrzeby klienta oraz opiekę posprzedażową. Kluczowym dla skutecznej reklamy elementem jest stworzenie sposobu prezentacji firmy – powinien być nie tylko dopasowany do grupy docelowej, by przyciągnąć nowych klientów, ale również spójny: logo, wizytówki, banery reklamowe, gadżety promocyjne muszą współgrać z treściami prezentowanymi na stronie www oraz w mediach społecznościowych. Holistyczne zarządzanie marką przynosi najlepsze efekty – dobrze opracowana strategia ma wpływ na pozytywną ocenę firmy nie tylko przez klientów i kontrahentów, ale również pracowników. 

 

Marketing dla firm: na czym polega? 


Zaspokajanie potrzeb przy jednoczesnym osiągnięciu zysku – tak zdefiniować można marketing zarówno w dużych, jak i mniejszych firmach. Jest to dość ogólne wyjaśnienie, które warto doprecyzować. Skuteczny marketing to zatem: 
 • Skupienie na potrzebach klientów 
 • Działania na rzecz rozwiązywania problemów klientów 
 • Długofalowa relacja oparta na dialogu 
 • Praca zespołu ukierunkowanego na sukces i wypracowanie świadomości marki na rynku 
 • Bezpośredni zysk (nie może on jednak przesłonić celu długofalowego) 
 • Spójny przekaz, umożliwiający dotarcie do docelowej grupy potencjalnych klientów 

Powyższe punkty wskazują jasno, że marketing to coś więcej niż tylko reklama mająca na celu przyciągnięcie uwagi klientów i zachęcenie ich do zakupu. Nie bez powodu firmy decydują się na współpracę z profesjonalistami pomagającymi w tworzeniu strategii krótko- i długofalowej. Jasno określony cel, budżet marketingowy i grupa docelowa, a także harmonogram uwzględniający wprowadzenie poszczególnych zadań to przepis na sukces.  
 

Marketing internetowy: wykorzystaj moc Internetu 


Marketing internetowy jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi marketingu. Ogromne możliwości, duża dostępność i niskie koszty sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na korzystanie właśnie z tej formy. 

Podstawowym celem marketingu internetowego jest zwiększenie widoczności firmy w Internecie oraz budowanie więzi pomiędzy marką a odbiorcą. Oto co jeszcze oferuje marketing w Internecie: 
 • Strategie dla małych i dużych firm umożliwiające prowadzenie dialogu z odbiorcą oraz poznanie jego opinii o podjętych działaniach marketingowych; 
 • Wsparcie dla procesu sprzedaży usług i produktów online; 
 • Możliwość kreowania pozytywnego wizerunku firmy otwartej na nowoczesne technologie 

Odpowiednio dobrane narzędzia marketingowe pozwalają na lepsze określenie grupy docelowej, usprawnienie działań i tworzenie przekazu najlepiej dopasowanego do potrzeb odbiorców. Do najczęściej wykorzystywanych rodzajów e-marketingu zaliczamy przede wszystkim content marketing, pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach, narzędzia do analizy portali społecznościowych, a coraz częściej także marketing szeptany. Aby marketing dla firm przyniósł znaczące korzyści, nie należy lekceważyć siły przekazu kierowanego nie tylko tradycyjnymi kanałami, ale również online.  
 

Marketing w Internecie: strategie dla małych i dużych firm 


Powszechny dostęp do Internetu sprawia, że nawet najmniejsze firmy mogą skutecznie działać na rzecz pozyskiwania i utrzymania klientów. Stosunkowo niski koszt reklamy internetowej przekłada się na dobre rezultaty, a odpowiednio zaplanowana i zrealizowana strategia marketingowa umożliwia zbudowanie świadomości marki przedsiębiorstwom, które mogą tylko pomarzyć o dużym budżecie na tradycyjne działania marketingowe. Marketing internetowy to dla Ciebie nowość i nie wiesz, jakie rozwiązania i narzędzia sprawdzą się najlepiej? Skorzystaj z usług firmy, która pomoże Ci w opracowaniu strategii oraz przygotuje projekty graficzne dla nowej kampanii. Indywidualne podejście, innowacyjne działania i nieszablonowe myślenie pozwoli Twojej firmie wyróżnić się spośród konkurencji. Wykorzystaj wiedzę i doświadczenie profesjonalistów, dzięki którym znajdziesz swoją drogę do sukcesu! 
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl